Folia reklamowa

Folie reklamowe

Folie reklamowe stają się coraz bardziej popularne w świecie reklamy. Służą głównie do oklejania kasetonów, szyldów, tablic reklamowych, a także samochodów. Folia reklamowa świetnie sprawdzi się również jako element na drzwi. Dzięki niej klienci z łatwością odnajdą pożądane biuro czy sklep. Jakie rodzaje folii najbardziej wyróżniają się na rynku?

Rodzaje folii

Pierwszym z rodzajów jest folia polimerowa. Jest ona rodzajem folii samoprzylepnej, która świetnie nada się do lekko wypukłych powierzchni. Jej zastosowanie jest oceniane jako średnio- lub długookresowe, dlatego najlepiej sprawdzi się na nośnikach reklamy, gdzie będzie przez dłuższy czas, a co za tym idzie będzie narażona na większą ilość szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg oraz promienie UV. Co ważne folia polimerowa wytrzyma nawet do siedmiu lat.

Kolejnym rodzajem folii reklamowej jest folia monomeryczna, która nadaje się przede wszystkim do oklejania płaskich powierzchni. Również jest samoprzylepna i dodatkowo bardzo łatwa w montażu. Do wyboru są folie o krótkim, długim oraz średnim okresie użytkowania. Najlepiej sprawdzi się na takich nośnikach reklamy jak płyty kompozytowe oraz tablice reklamowe, których podkładem będzie blacha lub materiał PCV.

Folia reklamowa

Folia One Way Vision jest idealna do powierzchni transparentnych, takich jak drzwi oraz okna lokali, a także do wystaw sklepowych. Jest ona skonstruowana w taki sposób, aby nie zaciemniać pomieszczenia, jedynie w niewielkim stopniu ogranicza ona przedostawanie się promieni słonecznych do środka. Jej struktura zazwyczaj przypomina plaster miodu.

Ostatnim rodzajem jest folia reklamowa wylewana. Jest to najdroższy, ale najbardziej innowacyjny rodzaj folii. Wylewana jest ona wraz ze specjalnym klejem kanalikowym, który ma zapewnić stabilność konstrukcji. Może być stosowana zarówno do powierzchni równych, jak i również do nierównych czy profilowanych. Wykazuje się niezwykłą plastycznością oraz elastycznością. Jej dodatkowym plusem jest jej wytrzymałość, która wynosi nawet 10 lat.